Tarihçe

ICP Grup 2020 yılında kurulmuştur ve iki uluslararası teknik müteahhitlik şirketi IDA Mühendislik ve ÇEVRİM Mühendislik’in faaliyetlerini PV Güneş Enerjisi Sistemi EPC Taahhüt, Termal Güneş Sistemleri, Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemleri, Sürdürülebilir HVAC Sistemleri alanlarına taşımak ve genişletmek için ortak girişimidir. ÇEVRİM ve İDA’nın ticari ve taahhüt iş birliği 2008 yılında İDA Mühendislik Ltd. Şti’nin kurulması ile başlamış olup, güçlü ve genişleyen bir birliktelik olarak devam etmektedir.

 • 1994

  Çevrim Tesisat Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

  Çevrim Mühendislik 17.02.1994 tarihinde yönetici ortaklar ve mühendisler Sn. Osman ARI ve Sn. Hüseyin Gönültaş tarafından kurulmuş olup Türkiye'de ve yurtdışında Otel, Okul, AVM, Eğitim Kampüsü, Hastane, Ofis, Konut, Endüstriyel yapılar vb. yapı türlerine ait mekanik ve elektrik tesisat işleri taahhüdü olarak kapalı inşaat alanı toplamları 1.500.000 metrekareyi ve sayısı 60'ı geçen muhtelif tipteki projeleri başarıyla tamamlamıştır.

 • 2008

  İDA Elektrik Ticaret Ltd. Şti.

  IDA Elektrik, bilgi ve teknik deneyimi ile Türkiye, Rusya ve Kazakistan'da 13 yıl boyunca müşterilerine elektrik ve mekanik sistem ve çözümleri ile kaliteli ve güvenilir taahüt hizmeti vermiştir.

 • 2020

  ICP Group Yeşil Enerji Sistemleri A.Ş.

  ICP GROUP 2020 yılında ana faaliyet konusu olarak Yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir sistemler alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

 • 2023

  ICP GROUP YEŞİL ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş.

  IDA Elektrik Ltd’in 2021 sonunda kapanmış, 2022 yılı sonunda da ÇEVRİM Tesisat Mühendislik de faaliyetlerine son vererek resmi olarak ICP GROUP ile birleşmiş olup, büyüyen ve 2,000,000 TL’e artırılan sermayesi ile ICP GROUP olarak, ana şirketlerimizin 28 yıllık tecrübe ve referanslarını da baz alarak Yenilenebilir Enerji ve Sürdürülebilir Sistemler alanında yolumuza daha güçlü şekilde devam etmekteyiz.

Hakkımızda

2008 yılından bu yana tam bir işbirliği ile hareket eden ve ICP Group Yeşil Enerji Sistemleri A.Ş. çatısı altında bir araya gelen firmalarımız, Mekanik, Elektrik, Altyapı, Güç ve Su Temini gibi inşaat alanlarında çeşitli prestijli uluslararası projeler ile birlikte Yenilenebilir Enerji sektöründe yer alan multidisipliner çözümler üretmektedir.

Faaliyet Alanlarımız: Güneş Enerjisi Sistemleri, Termal Solar Sistemleri, Sürdürülebilir Elektromekanik Sistemler, Data Merkezleri, Yapısal Kablolama, Endüstriyel Otomasyon, Carbon Neutral Bina Tasarımı, Yüksek Performans Düşük Enerji Tüketim Dizaynı, Enerji Verimliliği Danışmalığı

Misyon

Misyonumuz, yenilenebilir enerji sistemlerinin en güncel teknolojiye uygun olarak tasarım ve kurulumunun yanı sıra sürdürülebilir sistemlere yönelik mühendislik çözümlerimiz ile enerji verimliliğini sağlayarak “En çevreci ve en ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir” bilincini yaygınlaştırmak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyon

ICP GROUP olarak vizyonumuz; 30 yılı aşan mühendislik tecrübe ve birikimimizi arttırmaya devam etmek, sürekli yenilikleri takip ederek güncellemek ve taviz vermediğimiz etik değerlerimizi de koruyarak firmamızı sürekli ve sağlıklı bir şekilde büyüterek sektörde ulusal ve uluslararası alanda bilinen bir marka haline gelmektir.